Abracon ABM2-36.000MHZ-D4YF-T
Crystal 36MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin CSMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABM2-36.000MHZ-D4YF-T.
LKR
Datasheet4 pages18 years ago
Sager Electronics
Master Electronics
X-ON
Abracon SCT
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 years ago)
Related Parts
Crystal 36MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
Crystal 36MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm Automotive 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 36MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 60Ohm 4-Pin SMD T/R
Crystal 33.0000Mhz 18Pf Smd/Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ABM3C-33.000MHZ-D4Y-T
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 38.4MHz Nom
Crystal 38.4MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 60Ohm 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ABM2-36.000MHZ-D4YF-T provided by its distributors.
Fundamental SMD/SMT Active RoHS Compliant Crystal 0.003% 18pF 4.4958mm -40C~85C