Abracon ABLS7M-26.000MHZ-B-2-T
Crystal, Microprocessor, 26 MHz, SMD, 7mm x 4.1mm x 2.3mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABLS7M
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABLS7M-26.000MHZ-B-2-T.
Electro Sonic
Datasheet4 pages11 years ago
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2015-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 24MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 27MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm Automotive 2-Pin HC-49/US SMD T/R
ECS InternationalECS-250-18-5PX-JEM-TR
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin HC-49/USX SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ABLS7M-26.000MHZ-B-2-T provided by its distributors.
CRYSTAL, SMD MICROPROCESSOR, 7.0X 4.1X 2.3MM, 26.000MHZ, -20C/70C, +/- 20PPM
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 26MHz Nom
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD, 7x4.1mm, RoHS
Abracon SCT
18pF ¡À20ppm ¡À50ppm 26MHz 40¦¸ HC-49 7mm*4.1mm*2.3mm
Crystals 26.0MHz 18pF 50ppm -20C +70C