Abracon ABLS2-11.2896MHZ-B4Y-T
Crystal 11.2896MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABLS2-11.2896MHZ-B4Y-T.
JRH Electronics
Datasheet3 pages18 years ago
IHS
Electro Sonic
X-ON
3 month trend:
-1.78%
Related Parts
Crystal 11.2896MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/S SMD T/R
Crystal 12MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 12.288MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
ECS InternationalECS-120-18-5PLX-GN-TR
Crystal 12MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin SMD T/R
Crystal 11.2896MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin DIP HC-49/S Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions of Abracon ABLS2-11.2896MHZ-B4Y-T provided by its distributors.
Crystal, Microprocessor, 11.2896 MHz, SMD, 11.4mm x 4.7mm x 3.3mm, 30 ppm, 18 pF, 30 ppm, ABLS2
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 11.2896MHz Nom
18pF ¡À30ppm ¡À30ppm 11.2896MHz 50¦¸ 100¦ÌW HC-49 11.4mm*4.7mm*3.3mm
CRYSTAL 11.2896MHZ 18PF SMD, 11.4x4.7mm, RoHS
Abracon SCT
CRYSTAL 11.2896MHZ 18PF SMD ROHS COMPLIANT: YES
Crystals CRYSTAL 11.2896MHZ 18PF SMD