Infineon IPD90N10S406ATMA1
100V, N-Ch, 6.7 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™-T2, PG-TO252-3, RoHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页11 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+87.37%
供应链
Country of OriginGermany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
150W 20V 2.7V 51nC N MOSFET 100V 6.8m¦¸@ 10V 90£¨Tc=25¡ãC£©,72£¨Tc=100¡ãC£© 3.69nF@ 50V TO-252
Trans MOSFET N-CH 100V 80A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK
STMicroelectronicsSTD105N10F7AG
Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
Power MOSFET, N Channel, 80 V, 90 A, 0.0053 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
STMicroelectronicsSTD110N8F6
N-channel 80 V, 0.0056 Ohm typ., 110 A, STripFET F6 Power MOSFET in a DPAK package
MOSFET N-CH 80V 100A DPAK / N-Channel 80 V 100A (Tc) 227W (Tj) Surface Mount TO-252AA
描述
Infineon SCT
Mosfet, N-Channel, 100V, 90A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPD90N10S406ATMA1
场效应管, MOSFET, N沟道, 100V, 90A, TO-252;
Infineon NMOS, Vds=100 V, 90 A, DPAK (TO-252), , 3
Power Field-Effect Transistor, 90A I(D), 100V, 0.0067ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
32BIT MCU RX72TH 512K LQFP100 -4
100V 90A 6.7 mOhm N-ch DPAK, OptiMOS-T2