Coilcraft MSS1278T-824KLB
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
FarnellMSS1278T-824KLB01Cut Tape
17h
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
820 µH
820 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.296 Ω
1.296 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2007-10-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
描述
Power inductor, high temp, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
OBSOLETE. 30% tolerance no longer offered. Change 'N' to 'M' for 20% tolerance.
INDUCTOR, PWR, 820UH,0.7A,10%,1.4MHZ
INDUCTOR, PWR, 820UH,0.7A,10%,1.4MHZ; Product Range:COILCRAFT - MSS1278T Series; Inductance:820µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:1.296ohm; RMS Current (Irms):700µA; Saturation Current (Isat):1.14A; Case Dimensions:12mm x 12mm x 7.8mm; DC Current Rating:700mA; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):1.4MHz