Bourns SRR1260-821K
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
+21.01%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1260-821K 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.75A 1.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 1.3Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
Coilcraft1008PS-824KLB
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1515
描述
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
100KHz 2MHz 630mA 730mA 20@796kHz 820¦ÌH 1.5¦¸ ¡À10% SMD,12.5X12.5MM , 12.5mm*12.5mm*6.5mm
Inductor, Shielded, 820Uh, 0.73A, 10%; Inductance:820Μh; Rms Current (Irms):730Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):630Ma; Product Range:Srr1260 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:1.5Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260-821K