Bourns SRR1240-821K
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet3 页7 年前
Newark
element14 APAC
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.68%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1240-821K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
相关零件
Inductor Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.56A 1.8Ohm DCR RDL Bag
Ind RF Choke Bobbin Core 820uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 560mA RDL
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
TAIYO YUDENLHL10TB821K
Ind Power 820uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 420mA RDL Ammo Pack
描述
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Surface Mount Power Inductor, Srr1240 Series, 820 H, 10%, Shielded, 2.4 Ohm, 450 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1240-821K
INDUCTOR, 820UH, 10%, 0.45A, SMD; Inductance: 820µH; RMS Current (Irms): 450mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 420mA; Product Range: SRR1240 Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 4mm; DC R