Mersen USCC1I-DC24
Finger Safe Fuse Block, 0 to 30A Amp Range, 24V DC Volt Rating, 1 Poles, Pressure Plate
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mersen USCC1I-DC24.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 pages10 years ago
Fuses Unlimited
Inventory History
3 month trend:
+10.67%
Supply Chain
Introduction Date2015-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Descriptions
Descriptions of Mersen USCC1I-DC24 provided by its distributors.
CL CC HOLDER 24VDC 30A 1P FOR CLASS CC FUSE
FUSEHOLDER, CLASS CC, ULTRASAFE, W/INDICATOR,1P,24VDC, SCCR 200KA,30A, SCREW TERM
Mersen Usa Newburyport Ma Llc 24Vdc 30 1P Cc Ulrasafe