KYOCERA AVX TAJB476K010RNJ
Cap Tant Solid 47uF 10V B CASE 10%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1 Ohm 125C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TAJB476K010RNJ.
Amar Radio Corporation
Datasheet13 pages4 years ago
Upverter
Future Electronics
Newark
TME
Inventory History
3 month trend:
-8.52%
CAD Models
Download KYOCERA AVX TAJB476K010RNJ symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Yageo GroupT491B476K010AT