Yageo Group ZCM207FKE07-2M2AA
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2200000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2309
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group ZCM207FKE07-2M2AA.
IHS
Datasheet6 pages5 years ago
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
+55.56%
Supply Chain
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-10-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group ZCM207FKE07-2M2AA provided by its distributors.
Res Metal Film 0207(2309) 2.2M Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Sulfur Resistant Melf Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200