Yageo Group ZCM204FKE07-2R2AA
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group ZCM204FKE07-2R2AA.
IHS
Datasheet6 pages5 years ago
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group ZCM204FKE07-2R2AA provided by its distributors.
Res Metal Film 0204(1406) 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Sulfur Resistant Melf Pad SMD Automotive T/R
MiniMelf Resistor 0204 0,4W 1% 2R2 Taped