Yageo Group YC358TJK-0747RL
Network Chip Resistor Thick Film 47Ohm 5% BUS Molded 10-Pin 2512 Convex Emboss T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC358TJK-0747RL.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC358TJK-0747RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 47ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1225