Yageo Group YC358LJK-072K2L
Network Chip Resistor Thick Film 2.2kOhm 5% BUS Molded 10-Pin 2512 Convex Emboss T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC358LJK-072K2L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2012-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC358TJK-072K2L
PanasonicEXB-2HV222JV
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC248-JR-072K2L
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 16-Pin 1606(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC158TJR-072K2L
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2200ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES NTWK ARRAY 2.2K OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
PanasonicEXB-A10P222J
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 5% ±200ppm/C BUS 10-Pin 2512 Concave SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC358LJK-072K2L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2200ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1225
2.2K¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 2512 6.4mm*3.2mm*700¦Ìm