Yageo Group YC358LJK-0710RL
Resistor Thick Film Array 10Ohm 5% Molded 10-Pin 358L Convex Surface Mount Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC358LJK-0710RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC358LJK-0710RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1225
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 2512