Yageo Group YC324-JK-07510RL
Array Chip Resistor Thick Film 510Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 2012 Convex Emboss T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC324-JK-07510RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
HQonline
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
CTS Components744C083511JP
Res Thick Film Array 510 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 2012(4 X 1206) Concave SMD Plastic T/R
CTS Components744C083471JP
Res Thick Film Array 470 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 2012(4 X 1206) Concave SMD Plastic T/R
Res Thick Film Array 560 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 2012(4 X 1206) Concave SMD Plastic T/R
Res Array 470 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 2012(4 X 1206) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 510 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-38V511JV
Res Thick Film Array 510 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC324-JK-07510RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1220
2012Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC324 0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm 510Ohm ±200ppm/C ±5%
510¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 125mW 2012 5.08mm*3.2mm*700¦Ìm