Yageo Group YC324-FK-07510RL
Array Chip Resistor Thick Film 510Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 2012 Convex Emboss T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC324-FK-07510RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC324-FK-07510RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 510ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1220
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 2012