Yageo Group YC324-FK-072K2L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface...
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC324-FK-072K2L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC324-FK-072K2L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1220
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 2012