Yageo Group YC248-FR-078K2L
Array Chip Resistor Thick Film 8.2kOhm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-078K2L.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC248-JR-078K2L
8 ±5% 8.2kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x8 Resistor Networks, Arrays ROHS
Yageo GroupYC164-FR-078K2L
Res Thick Film Array 8.2K Ohm 1% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Paper T/R
PanasonicEXB-2HV822JV
Resistor Thick Film Array 8.2K Ohm 5% 1/4W 200ppm/C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-E10C822J
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 5% ±200ppm/C BUS Molded 10-Pin 1608 Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC158TJR-078K2L
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 5% ±200ppm/C BUS Epoxy 10-Pin 1206(8 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
RES NTWK ARRAY 8.2K OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-078K2L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 8200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 1606