Yageo Group YC248-FR-07680RL
Array Chip Resistor Thick Film 680Ohm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-07680RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet12 pages4 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC248-JR-07680RL
Res Thick Film Array 680 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1606(8 X 0602) Convex SMD Paper T/R
PanasonicEXB-2HV681JV
Res Thick Film Array 680 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-FR-07680RL
Res Thick Film Array 680 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-FR-07680RL
Array Chip Resistor Thick Film 680Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
RES NTWK ARRAY 680 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-07680RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 680ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 1606