Yageo Group YC248-FR-07430RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 430ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-07430RL.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-07430RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 430ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 430 OHM 1606