Yageo Group YC248-FR-0733KL
Array Chip Resistor Thick Film 33kOhm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-0733KL.
Datasheet12 pages4 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC248-JR-0733KL
Array Chip Resistor Thick Film 33kOhm 5% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
PanasonicEXB-2HV333JV
Resistor Array, Chip, 8 Elements 1506 Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB2HV333JV
Res Thick Film Array 33K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC164-FR-0733KL
Res Thick Film Array 33K Ohm 1% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Paper T/R
Yageo GroupTC164-FR-0733KL
Array Chip Resistor Thick Film 33kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave Paper T/R
RES NTWK ARRAY 33K OHM 1/16W 5% 1206 8 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-0733KL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 33000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
YC248 Series 8 Elements 33 kOhms 1 % Case 0616 SMD Chip Resistor Network