Yageo Group YC248-FR-072K7L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2700ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-072K7L.
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-072K7L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2700ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 1606