Yageo Group YC248-FR-0727RL
Array Chip Resistor Thick Film 27Ohm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-0727RL.
Related Parts
Yageo GroupYC248-JR-0727RL
8 ±5% 27Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x8 Resistor Networks, Arrays ROHS
PanasonicEXB-2HV270JV
Resistor Array, Chip, 8 Elements 1506 Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB2HV270JV
CTS Components741X163270JP
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% 1/2W 200ppm/C ISOL Molded 16-Pin 1506
Yageo GroupYC164-FR-0727RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 27ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Yageo GroupTC164-FR-0727RL
CTS Components742C163270JP
74X Series 8 Element 27 O ±5 % Case 0603 x 8 SMT Chip Resistor Array
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-0727RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 27ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 1606