Yageo Group YC248-FR-0715RL
Array Chip Resistor Thick Film 15Ohm 1% ISOL Molded 16-Pin 1606 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-0715RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet12 pages4 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2008-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC248-JR-0715RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 15ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
PanasonicEXB-2HV150JV
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupTC164-FR-0715RL
Res Thick Film Array 15 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Automotive T/R
Res Thin Film NET 15 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Paper T/R
Yageo GroupYC124-FR-0715RL
Array Chip Resistor Thick Film 15Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
RES NTWK ARRAY 15 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-0715RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 15ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 1606