Yageo Group YC248-FR-07150RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 150ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC248-FR-07150RL.
Datasheet12 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
PanasonicEXB-2HV151JV
Resistor Array, Chip, 8 Elements 1506 Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB2HV151JV
Yageo GroupYC164-FR-07150RL
Array Chip Resistor Thick Film 150Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Yageo GroupYC124-FR-07150RL
Res Thick Film Array 150 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Yageo GroupYC158TJR-07150RL
Network Chip Resistor Thick Film 150Ohm 5% BUS Molded 10-Pin 1206 Convex Paper T/R
Res Thick Film Array 150 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
CTS Components742C163151JP
Res Thick Film Array 150 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C ISOL Molded 16-Pin 2506(8 X 0603) Concave SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC248-FR-07150RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 150ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0616
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 1606
150¦¸ ¡À1% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1606 4mm*1.6mm*550¦Ìm