Yageo Group YC164-JR-1015KL
Array Chip Resistor Thick Film 15kOhm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-JR-1015KL.
IHS
Datasheet8 pages14 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-JR-1015KL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 15000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612