Yageo Group YC164-JR-078R2L
Array Chip Resistor Thick Film 8.2Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-JR-078R2L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
HQonline
Related Parts
PanasonicEXB-38V8R2JV
Res Thick Film Array 8.2 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V8R2JX
Res Thick Film Array 8.2 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V8R2JV
Res Thick Film Array 8.2 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-JR-078R2L provided by its distributors.
4 ±5% 8.2Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 8.2ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
YC164 ARRAY/NETWORK RESISTOR 1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±200ppm/C 8.2Ohm 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm