Yageo Group YC164-JR-076R2L
Array Chip Resistor Thick Film 6.2Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-JR-076R2L.
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2008-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-38V6R2JV
Res Thick Film Array 6.2 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V6R2JX
Res Thick Film Array 6.2 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V6R8JX
Res Thick Film Array 6.8 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-076R2L
Array Chip Resistor Thick Film 6.2Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Yageo GroupYC124-JR-076R8L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6.8ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Res Ntwk Array 6.8 Ohm 1/16W 5% 0603 4 Element SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-JR-076R2L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6.2ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 4 RES 6.2 OHM 1206