Yageo Group YC164-FR-0775RL
Res Thick Film Array 75 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-0775RL.
Farnell
_legacy Avnet
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+17.03%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-28V750JX
Res Thick Film Array 75 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-JR-0775RL
Res Thick Film Array 75 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Paper T/R
PanasonicEXB-V8V750JV
Res Thick Film Array 75 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-0775RL
Res Thick Film Array 75 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-38V750JV
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 75ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film Array 75 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-0775RL provided by its distributors.
Res, Net, Iso, 75R, 0.0625W, 1%, 1206 Rohs Compliant: Yes |Yageo YC164-FR-0775RL
YC164 Series 0603 75 O SMD Array Chip Resistor
4 ±1% 75Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
ARRAY CHIP RESISTOR Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 75ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Resistor Arrays and Networks; YAGEO; YC164-FR-0775RL; 8; 4; 75 Ohm; 1 %
YC164 ARRAY/NETWORK RESISTOR 1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±1% ±200ppm/C 75Ohm 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm