Yageo Group YC164-FR-07620RL
4 ±1% 620Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-07620RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
_legacy Avnet
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-07620RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 620ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
SMD/SMT resistor network 200ppm/C 620Ohm