Yageo Group YC164-FR-0733K2L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 33200ohm, 50V
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-0733K2L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+10.25%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-0733K2L provided by its distributors.
Res Thick Film Array 33.2K Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
4 ±1% 33.2kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS