Yageo Group YC164-FR-072K4L
YC164 Series 4 Elements 2.4 kOhms 1 % Case 4 x 0603 SMD Chip Resistor Network
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-FR-072K4L.
_legacy Avnet
Future Electronics
HQonline
Inventory History
3 month trend:
-0.45%
Introduction Date2008-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film Array 2.4K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupTC164-FR-072K2L
Array Chip Resistor Thick Film 2.2kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave Paper T/R
Yageo GroupYC164-JR-072K4L
Res Thick Film Array 2.4K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-28V242JX
Res Thick Film Array 2.4K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
RES NTWK ARRAY 2.4K OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-FR-072K4L provided by its distributors.
4 ±1% 2.4kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2400ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC164 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 2.4kOhm ±200ppm/C ±1%