Yageo Group YC162-JR-0747RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 47ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC162-JR-0747RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-11-01
LTD Date2024-11-01
Related Parts
PanasonicEXB-34V470JV
0606Convex ARRAY/NETWORK RESISTOR EXB 0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm 47Ohm ±200ppm/C ±5%
PanasonicEXB-V4V470JV
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-24V470JX
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC122-JR-0747RL
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
CTS Components742C043470JP
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD Medical T/R
Yageo GroupYC122-JR-0751RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 51ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0404
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC162-JR-0747RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 47ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0606
YC162 Series 2 Elements 47 Ohm 0.063 W ±5% ±200 ppm/°C Chip Resistor Array
RES ARRAY 2 RES 47 OHM 0606
47 5% CONVEX SQUARE 4X0603
YC162-JR-0747RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
47 OHM 5% CONVEX