Yageo Group YC158TJR-07820RL
Network Chip Resistor Thick Film 820Ohm 5% BUS Molded 10-Pin 1206 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC158TJR-07820RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Symbol
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
RES NTWK ARRAY 820 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
PanasonicEXB-V8V821JV
Res Thick Film Array 820 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Res Thick Film Array 820 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC164-JR-07820RL
Res Thick Film Array 820 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-JR-07820RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 820ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
PanasonicEXB-34V821JV
Res Thick Film Array 820 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC158TJR-07820RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 820ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
820¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm