Yageo Group YC158TJR-0751KL
Network Chip Resistor Thick Film 51kOhm 5% BUS Molded 10-Pin 1206 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC158TJR-0751KL.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
RES NTWK ARRAY 51K OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
RES NTWK ARRAY 47K OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
PanasonicEXB-28V513JX
Res Thick Film Array 51K Ohm 5% Molded 8-Pin 0804(4 X 0402)Convex
Yageo GroupYC164-JR-0751KL
Res Thick Film Array 51K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupTC164-JR-0751KL
Res Thick Film Array 51K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Yageo GroupYC124-JR-0751KL
Res Thick Film Array 51K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC158TJR-0751KL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 51000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 8 RES 51K OHM 1206