Yageo Group YC158TJR-0712RL
Network Chip Resistor Thick Film 12Ohm 5% BUS Molded 10-Pin 1206 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC158TJR-0712RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
PanasonicEXB-V4V120JV
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-34V120JV
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V120JX
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC164-JR-0712RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 12ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
CTS Components741X083120JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.252W, 12ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
CTS Components741C083120JP
Res Thick Film Array 12 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Medical T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC158TJR-0712RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 12ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES ARRAY 8 RES 12 OHM 1206