Yageo Group YC124-JR-1375RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 75ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-1375RL.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-1375RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 75ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
YC124-JR-1375RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
RESISTOR CHIP
75 5% 0804 CONVEX