Yageo Group YC124-JR-1356RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 56ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-1356RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-1356RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 56ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
56¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 0804 2mm*1mm*450¦Ìm
YC124-JR-1356RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
RESISTOR CHIP
56 5% 0804 CONVEX