Yageo Group YC124-JR-1082RL
Array Chip Resistor Thick Film 82Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-1082RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet9 pages14 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-1082RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 82ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408