Yageo Group YC124-JR-077R5L
Res Thick Film Array 7.5 Ohm 5% ±250ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-077R5L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
element14 APAC
Farnell
HQonline
TME
Inventory History
3 month trend:
-0.56%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
PanasonicEXB-38V7R5JV
Res Thick Film Array 7.5 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-JR-077R5L
Res Thick Film Array 7.5 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-28V7R5JX
Res Thick Film Array 7.5 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V7R5JV
Res Thick Film Array 7.5 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 7.5ohm, 25V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Surface Mount, 0804
Res Ntwk Array 6.8 Ohm 1/16W 5% 0603 4 Element SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-077R5L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 7.5ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
YC124 Series 4 Elements 7.5 Ohms 5 % Case 4 x 0402 SMD Chip Resistor Network
4 ±5% 7.5Ω 62.5mW ±250ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR, ISO ARRAY, 4RES, 7.5 OHM 5% SM; RESISTOR, ISO ARRAY, 4RES, 7.5 OHM 5% SMD; Resistance:7.5ohm; Power Rating per Element:62.5mW; Voltage Rating:25V; No. of Elements:4; Resistor Case Style:0402 ^1005 Metric]; No. of Pins:8; Network Circuit Type:Isolated; MSL:-
Resistor, Isolated Array, 4Resistor, 7.5 Ohm 5% Smd; Rango De Producto:Serie Yc124; Tipo De Circuito De Red:Aislado; Núm. De Elementos:4; Resistencia:7.5Ohm; Potencia Nominal Por Elemento:62.5Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5% |Yageo YC124-JR-077R5L