Yageo Group YC124-JR-076K2L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6200ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-076K2L.
Related Parts
PanasonicEXB-38V622JV
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 6200ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupYC164-JR-076K2L
6.2k Ohm 5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array 200ppm/
RES NTWK ARRAY 6.2K OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
RES NTWK ARRAY 6.8K OHM 1/16W 5% 0402 4 ELEMENT SMD
PanasonicEXB-28V622JX
Res Thick Film Array 6.2K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V562JV
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-076K2L provided by its distributors.
0804Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC124 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 6.2kOhm ±200ppm/C ±5%