Yageo Group YC124-JR-074R7L
Array Chip Resistor Thick Film 4.7Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-074R7L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-28V4R7JX
Res Thick Film Array 4.7 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V4R7JV
Res Thick Film Array 4.7 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-JR-074R7L
YC164 Series 4 Resistor 4.7 Ohm ±5% 0.063 W ±200 ppm/°C Chip Resistor Array
PanasonicEXB-38V4R7JV
Res Thick Film Array 4.7 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC122-JR-075R1L
Res Thick Film Array 5.1 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
2 ±5% 5.1Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x2 Resistor Networks, Arrays ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-074R7L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4.7ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
0804Convex Long Side Terminals YC124 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 4.7Ohm ±250ppm/C ±5%