Yageo Group YC124-JR-074R3L
Array Chip Resistor Thick Film 4.3Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-074R3L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
HQonline
Related Parts
PanasonicEXB-38V4R3JV
Res Thick Film Array 4.3 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V4R3JX
Res Thick Film Array 4.3 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-N8V4R3JX
Res Thick Film Array 4.3 Ohm 5% -200ppm/C to 600ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
Yageo GroupYC164-JR-074R7L
YC164 Series 4 Resistor 4.7 Ohm ±5% 0.063 W ±200 ppm/°C Chip Resistor Array
Yageo GroupYC164-JR-073R9L
Array Chip Resistor Thick Film 3.9Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-074R3L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4.3ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
YC124 0804Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±250ppm/C 4.3Ohm 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm