Yageo Group YC124-JR-074K3L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4300ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-JR-074K3L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
_legacy Avnet
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-38V432JV
Res Thick Film Array 4.3K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
RES NTWK ARRAY 4.3K OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
Yageo GroupYC164-JR-074K3L
Res Thick Film Array 4.3K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
CTS Components741C083472JP
Res Thick Film Array 4.7K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402
PanasonicEXB-N8V432JX
Thick Film Chip 4R Array, 1206, 5% 4.3Kohm, Concave, 7 inch reel, Pb free
PanasonicEXB-38V472JV
Res Thick Film Array 4.7K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-JR-074K3L provided by its distributors.
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 0804