Yageo Group YC124-FR-077R5L
Array Chip Resistor Thick Film 7.5Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-077R5L.
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-077R5L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 7.5ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
RES ARRAY 4 RES 7.5 OHM 0804