Yageo Group YC124-FR-077K5L
Array Chip Resistor Thick Film 7.5kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-077K5L.
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-28V752JX
Res Thick Film Array 7.5K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-FR-078K2L
Res Thick Film Array 8.2K Ohm 1% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Paper T/R
Yageo GroupYC164-FR-076K8L
Res Thick Film Array 6.8K Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupTC164-FR-078K25L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 8250ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Res Thick Film Array 6.8K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-V8V752JV
Thick Film Chip 4R Array, Concave, 2% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXB-V8V752JV
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-077K5L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 7500ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
RES ARRAY 4 RES 7.5K OHM 0804