Yageo Group YC124-FR-076R8L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6.8ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-076R8L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
HQonline
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-28V6R8JX
Res Thick Film Array 6.8 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-076R8L
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6.8ohm, 25V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0408
PanasonicEXB-38V6R8JV
Res Thick Film Array 6.8 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V6R8JV
Res Thick Film Array 6.8 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-076R2L
Array Chip Resistor Thick Film 6.2Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Res Ntwk Array 6.8 Ohm 1/16W 5% 0603 4 Element SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-076R8L provided by its distributors.
4 ±1% 6.8Ω 62.5mW ±250ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
YC124 Series 4 Resistor 0.063 W 6.8 Ohm ±1% ±250 ppm/°C Chip Resistor Array
0804Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC124 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 6.8Ohm ±250ppm/C ±1%