Yageo Group YC124-FR-076K2L
Array Chip Resistor Thick Film 6.2kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-076K2L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-076K2L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 6200ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
RES ARRAY 4 RES 6.2K OHM 0804