Yageo Group YC124-FR-075R1L
Array Chip Resistor Thick Film 5.1Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-075R1L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-6.32%
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-075R1L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 5.1ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
5.1¦¸ ¡À1% ¡À250ppm/¡æ 63mW 0804