Yageo Group YC124-FR-075K6L
Res Thick Film Array 5.6K Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-075K6L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
HQonline
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-075K6L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 5600ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
YC124 ARRAY/NETWORK RESISTOR 0804Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±1% ±200ppm/C 5.6kOhm 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm